VAZGEÇİLMEZ TOP HAVUZLARI…

Güncelleme tarihi: 8 Ağu 2020

Alışveriş merkezi, anaokulu ve benzeri mekanlarda görülen top havuzu çocuklar için en çok tercih edilen aktivitelerden biri haline geldi.


Çocuklar farklı bir mekâna girdikleri zaman bir süre sonra sıkılıyor ve etrafı keşfetme istekleri ortaya çıkıyor. Bütün bir hafta okulda ve evde duran çocuklar kendilerinin ve ailelerinin boş zamanlarında enerjilerini atabilecekleri aktiviteler istemektedir. Bununla ilgili günümüzde birçok alternatif bulunuyor fakat en çok tercih edileni hem çocukları hem de anne ve babaları mutlu eden top havuzu mekanları veya içerisinde top havuzu bulunan hem çocukların eğlenebilecekleri hem de anne ve babaların rahat rahat oturup çay kahve içebilecekleri mekanlar oluyor. Bu nedenlerden dolayı birçok yerde top havuzu olması çocukların sıkılmaması için ve ailelerin kendilerine zaman ayırabilmesi ebeveyn ve çocukları oldukça mutlu etmektedir.


Çocuk bu tür oyun alanlarına girdiği zaman toplum içinde sosyalleşmeye ve çevresini tanımaya başlar. Ayrıca arkadaşlık kurma, yeni insanlar tanıma, tek başına eğlenmeyi anlaması gibi birçok önemli kavram öğrenir.


Top Havuzu çocuğun sağlıklı bir şekilde oynamasını, eğlenceli zaman geçirmesini ve eğlenirken de öğrenmesini ve fiziksel anlamda çocuğa yarar sağlar. Ayrıca bu tarz oyunlar ilerleyen zamanlarda çocuğun birey olma sürecine destek sağlamaktadır. Çocuk top havuzu içerisinde veya oyun alanının içinde tek başına yeni arkadaşlar edinebilmesi, onlarla tanışması, konuşması ve kaynaşması çocuğun özgüvenini oldukça arttırmaktadır. Çocukların aralarında çıkan problemleri yine kendi aralarında çözmelerine, paylaşımcı olmayı öğrenmelerine, adaletli olmayı öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Örneğin; sıra beklemeyi öğreneceklerdir, sabırlı ve saygılı olmayı öğreneceklerdir.


Ev ortamında çocuk ağladığında, bir problem yaşadığında anneden veya babadan destek alır. Halbuki oyun alanında kendisi gibi birçok çocuk olacağı için topluma uyum , düştüğü zaman kendi başına kalmayı öğrenir.Bütün bunlar çok değerli bilgi ve tecrübelerdir. Yaşamın içerisinde öğrenilen tecrübelerin hızlı bir şekilde çocuğun hayatına dahil olmasını top havuzu içerisinde oynamak, oyun alanının içerisinde çeşitli aktiviteler yapmak, diğer çocuklara karşı uyumlu olmayı sağlar. Çocukların bu tarz oyunlar oynamaları yaratıcı olmalarını sağlamaktadır. Oyun alanında sosyalleşen, mutlu olan, enerjisini atan çocuk yapması gereken sorumlulukların farkında olur ve belirli bir zaman diliminde motive olduğu için, ödev gibi yapması gerekenleri daha kolay yapar.


Top havuzları çocukların sosyalleşmelerine katkıda bulunduğu kadar içerisinde bulunan geçiş tünelleri, tırmanma duvarları, merdaneler, sosisler nedeniyle eğilme, kalkma, sürünme, tırmanma, itme gibi aktiviteler sayesinde motor becerileri de gelişmektedir.


Günümüz çocuklarının eğlence anlayışı haline gelen yeni nesil oyun alanlarındaki top havuzları cıvıl cıvıl renkleri ile de dikkat çekmektedir. Renkleriyle çocuklar üzerinde albeni oluşturduğu kadar renkleri öğrenmeleri konusunda da oldukça faydalıdır. Farklı konseptlerde üretilen top havuzları renkleri öğrenme, rakamları öğrenme, duyu algılarının gelişmesi konusunda çocukları destekleyen alanlardır. Çocuk yumuşak, sert kavramlarını da öğrenir top havuzlarında.


Yetişkin insanlar gibi çocukların da nefes almaya eğlenmeye ihtiyaçları vardır bu yüzden onları bu eğlenceden mahrum bırakmadan, ona zaman ayırabilirsiniz. Çocuk, anne ve babadan ayrı şekilde top havuzunda vakit geçirirken hem eğlenir hem öğrenir. Ebeveynler de bulundukları ortamda rahatça vakit geçirebilirler.


Günümüzde top havuzlu oyun alanları alışveriş merkezlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Alışveriş merkezlerinin dışında da oldukça yaygın hale gelen top havuzları; birçok otel, restaurant, cafe, düğün salonları hatta hastanelerde bile oldukça rağbet görmektedir.


Çocuklar oyun alanında oynarken anne ve babalar rahat rahat alışverişlerini yapıyor, arkadaşlarıyla hafta sonu bir restaurantta rahat rahat yemeğini yerken ve arkadaşlarıyla vakit geçirirken çocuklar da top havuzlarında oynayarak keyifli vakit geçirebiliyorlar.


Çocuklu anne ve babaların öncelikle top havuzlu mekanları tercih etmeleri mekan sahiplerini harekete geçirmiştir. Hemen her restaurant ve cafede küçük de olsa bir top havuzu bulunmaktadır.


Talep ve ihtiyacın bu kadar yoğun olması sebebiyle top havuzu üreticileri farklı ölçü ve konseptte üretim yaparak ihtiyaca cevap vermeye çalışmaktadırlar. Vimba Toys da alana-kişiye özel tasarım ve projeleriyle dikkat çekmektedir.

Top Havuzlarının Fiyatları


Top havuzu fiyatları birkaç çeşit durumdan oluşur. Kullanıcının oyun mekanının metre karesine ve yüksekliğine göre ve top havuzunun özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bir çocuk top havuzunun içerisinde ne kadar fazla zaman geçirirse, sıkılmaz ve çıkmak istemezse mekan sahibi o kadar avantajlıdır demektir. Çocuğun sıkılmaması için tasarlanan top havuzlarında geçiş tünelleri, sosisler, engeller, merdaneler ve kaydıraklar ne kadar fazla olursa, yani top havuzunun içerisi ne kadar dolu olursa top havuzunun fiyatı o kadar yüksek olur.


Ev tipi süngerden yapılmış mini top havuzları küçük yaş grubuna hitap etmektedir ve fiyatları oldukça uygundur. Yine evin içerinde veya bahçede kullanılabilecek boyutlarda ve modellerde birçok top havuzu alternatifi bulunmaktadır.


Top havuzlarının içerisindeki oyun topları, kaydıraklar ve yardımcı malzemelerin tümü Avrupa Standartlarına uygun olarak üretilmektedirler ve CE belgelidir. Üretimini yapmakta olduğumuz tüm top havuzları ve diğer ürünlerimiz de Kalite Standartları belgelerine sahiptir Türk Standartlarına ve Avrupa Standartlarına uygun olarak üretilmektedir.


Vimba Toys internet sitemizi https://www.vimbatoys.com/ inceleyebilirsiniz. Onlarca farklı ölçü ve renkte tasarlanmış top havuzlarımız bulunmaktadır. Alanınıza uygun ölçülerde ürünü bulabileceğiniz farklı en ve boyda ve farklı yüksekliklerde ürünlerimiz bulunmaktadır. Ayrıca mini grup oyuncakları, ziplinelar, trambolinler gibi bir çok iç mekan oyuncakları ve oyuncak projeleri inceleyebilir alanınıza farklı bir soluk kazandırabilirsiniz.


Top havuzu talebiniz olduğunda bizimle iletişime geçerseniz sizin için en doğru ürüne karar verebilir maksimum fayda elde edebilirsiniz. Ölçülerinize ve istediğiniz konsepte özel üretim imkanı sunmaktayız. Avantajlarımızdan yararlanabilmek için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz. İç mekan oyun alanı üreticisi olan sektöründe lider Vimba Toys ürünlerini keşfedin.

VİMBA TOYS BİR YAPISAN PARK MARKASIDIR...

71 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör